Laiškai iš burlaivio „Brabander“ mokslinės ekspedicijos

Sveiki,

Iš Stavangerio išplaukėme tą patį vakarą, kaip ir atskridau. Tačiau nuplaukėme netoli. Dar buvome neišėję į atvirus vandnenis, kaip pradėjo gesti vienas variklis. Kapitonas Valdemaras Vizbaras nusprendė, kad geriau grįžti į Stavangerį ir bandyti remontuotis, negu išeiti į atvirą jūrą ir turėti pproblemų. Taigi, atsirado galimybė susipažinti su Stavangeriu. Iš karto krenta į akis, kad tai kruizinis miestas, nes vienu metu stovi net keli kruizinai laivai.

Variklio defektą su norvegų pagalba pavyko pašalinti. Tai , aišku, kapitonui kainavo, bet galėjome tęsti ekspediciją. Išplaukėme apie 6val. vakaro vietos laiku. Atviroje jūroje pradėjo supti. Vėliau bangavimas sustiprėjo, kaip kapitonas sakė, iki 6 balų. Visa mokslinės ekspedicijos komandos dalis išgriuvo. Sekančią dieną, kai reikėjo paimti vandenį tyrimams ir atlikti kitus tyrinėjimus, mūsų mokslinčiai neatrodė labai linksmai nusiteikę. Kai kurie pirmą naktį praleido denyje, po brezentiniu stogeliu. Ir taip visą dieną.

Kitą dieną vėjas aprimo. Visi pagyvėjo. Visiems atsirado apetitas. Iš pat ryto jau matėsi Šetlando salų kontūrai. Lerwikas labai gražus miestelis. Tiesiog visur škotiška dvasia, net ir viskis.

Dabar štorminis oras. Šiandien, dar niekur negalime plaukti. Kaip kapitonas sakė, bus tik maskatavimasis prieš vėją ir kuro deginimas. Kadangi mūsų laivas mokslinis, uosto tarnyba iš mūsų už stovėjimą pinigų neėmė. Nors tai gerai.

Po dviejų dienų…Toliau ilgai plaukėme tarp Forerų salyno ir Šiaurės Atlante vėl gavome bangų. Didžiają dalį kelio buvo beveik saulėta. Kadangi plaukėme beveik išilgai bangų, tai kratė ir išilgai ir skersai. Naktis buvo tokia, kad, svarbiausia neiškristi iš lovos.

Prieš Farerus oras pasikeitė, pradėjo dulksnoti. Čia miestai visai kito stiliaus. Danijos Autonomija. Kiek įmanoma, susipažinome su apylinkėmis. Dabar rašau iš kavinės, nes čia yra WiFi. Apie 6 val. vietos laiku kelsime inkarą link Islandijos. Linkėjimai Lietuvai.

 

Vytas Jankevičius