Ūkininkas Jurgis – vaidybinės TV laidos vaikams ir jaunimui

TV Europa kuria naują laidų ciklą „Ūkininkas Jurgis” skirtą vaikams ir paaugliams.

„Ūkininkas Jurgis“ – tai žaismingas edukacinių TV laidų ciklas, pirmiausiai, skirtas vaikams, jaunimui ir jų požiūrio į vartojimo įpročius, gamtos apsaugą ir klimato kaitą formavimui.

Jurgis – personažas, kurį įkūnija aktorius Darius Auželis. Jis labai nori būti ūkininku ir sukurti savo svajonių ūkį, kuris negriautų žmogaus ir gamtos harmoningo ryšio – tik dar nėra apsisprendęs ir nežino kaip tas ūkis turėtų atrodyti.

Neatsakingas vartojimas, šiukšlinimas, maisto švaistymas, į pelną orientuoti ūkiai ir verslai tampa didžiuliu iššūkiu kovoje su klimato kaita. Ekologiškas, į tvarumą orientuotas, ūkininkavimas įgauna ypatingą svarbą regionuose.

Todėl smalsusis Jurgis vedamas specialistų keliauja po Lietuvą lankydamas pažangiausius ekologiškus ūkius ir pažindina jaunąjį žiūrovą su naujausiomis technologijomis, kurių dėka galime rūpintis planetos ateitimi. Kelyje Jurgis susidurs su įvairiais pamokančiais iššūkiais kaip, pavyzdžiui, rasta šiukšlė, suplyšę džinsai, prašalaičio netinkamai rūšiuojamos atliekos, neatsakingas maisto švaistymas. Spręsdamas šias bėdas Jurgis sužinos ką kiekvienas galime padaryti, kad sumažintume klimato kaitą, įsigilins į pagrindinius žaliojo kurso principus taip supažindindamas ir motyvuodamas žiūrovą elgtis atsakingai.

Projektą dalinai finansuoja Spaudos, radijo ir televizijos fondas

Projekto premjera jau šį rudenį Marijampolės televizijoje. Laidas galite matyti paspaudę nuorodą apačioje: