Vytautas Paukštė. Įslaptintas gyvenimas

Pilnametražis dokumentinis filmas apie vieną iškiliausių Lietuvos teatro ir kino aktorių, Klaipėdos miesto Garbės pilietį  – Vytautą Paukštę.

Aktorius Vytautas Paukštė su kūrybine grupe: scenarijaus autore Birute Vyšniauskaite, režisieriumi Valdu Babaliausku ir operatoriumi Jonu Gursku.

V. Paukštės nuopelnai nacionaliniam teatro menui buvo įvertinti Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija.

Teatro ir kino aktoriaus V.Paukštės biografija ir gyvenimo kelias atspindi daug svarbių ne tik Lietuvos teatro bei kultūros įvykių, bet ir šalies istorijos virsmus – sovietinę okupaciją, žmonių trėmimus į Sibirą, sovietinio režimo persekiojimus.

Filmo draminis pagrindas –  aktoriaus kelionė į gimtąsias vietas – Videniškes, Anykščius, tuo siekiant suteikti jam galimybę paliudyti ir dar kartą išgyventi ankstyvą šeimos bei gimtųjų namų netektį, tėvo, kaip politinio kalinio (prieškario Lietuvos karininko), tremtį į lagerį Intoje, likusios šeimos slapstymąsi, jo  gyvenimą nuolatinėje baimėje, nepritekliuje, benamio dalią Vilniaus vaikų namuose, o vėliau – internate.

Per 45-erius kūrybos metus uostamiesčio Dramos teatro scenoje aktorius sukūrė daugiau nei šimtą vaidmenų įvairaus žanro kūrinių pastatymuose. Lietuvos teatro istoriją puošia iškiliausieji aktoriaus vaidmenys, tarp jų – Mindaugas ir Mažvydas Justino Marcinkevičiaus to paties pavadinimo dramose.

1976 m. V. Paukštei buvo suteiktas Lietuvos nusipelniusio artisto garbės vardas, 1982 m. – Lietuvos liaudies artisto garbės vardas, 1978 m. įteikta Valstybinė premija už Mindaugo, Mažvydo, Satino, kitus ryškiausius Lietuvos scenoje vaidmenis. 2008 m. – Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija.

Filmą kūrė scenarijaus autorė Birutė Vyšniauskaitė, režisierius Valdas Babaliauskas, prodiuseris Algirdas Žvinakevičius, filme debiutavo kompozitorius Saulius Jegelevičius.