Giminės. Gyvenimas tęsiasi

Praėjo dvidešimt ketveri metai, kai plati Šepučių giminė su visa tauta stojo kurti Nepriklausomą Lietuvą. Buvo vilties ir tikėjimo metas. Amžius netrukdė – visi jautėsi esą jauni, energingi, stiprūs, teisingi, atlaidūs. Gyvenimas atrodė amžinas, gražus ir prasmingas. Tačiau kas rytą išaušdavo vis kita diena: saulėta, apsiniaukusi, lietinga, vėjuota, šalta, žvarbi. Laikas nestovėjo vietoje. Nestovėjo vietoje ir Šepučių giminės gyvenimas.

Kaip žinoma, tikrovė tokia, kad serialas ,,Giminės“ su įvairiomis pertraukomis buvo kuriamas visą atkurtos Nepriklausomybės laikotarpį. Visose serijose buvo vaizduojama nūdiena. Naujų serijų tęsinys ne išimtis. Kažkada buvę jauni, vilties ir tikėjimo vedami personažai įžengia į naują laikotarpį: žemės pardavimo referendumo, kiaulių maro, eurų įvedimo ir kt. batalijų erą. Ironija? Taip. Kiek iš ,,tikėjimo ir vilties“ praeities atsinešta buvusio dvasingumo, pagarbos, meilės, užuojautos? Ar iš tiesų malonesnis ir naudingesnis pakaitalas – neapykanta, meilė, nežinanti amžiaus ribų, pavydas, panieka, kerštas?

Būtina pažymėti, kad šiame serialo ,,Giminės“ tęsinyje kūrėjų sąmoningai, su mažomis išimtimis, daugiau vaizduojamas vyresnės kartos, kuri mano esanti nusipelniusi, tačiau neretai jaučiasi, nereikalinga, išduota, gyvenimas. Šis serialas apie giminę, kurioje atsiranda kitaip galvojančių, nepasiduodančių nusivylimui, kuriančių, kai kam net pavydą sukeliančių.  Ne visiems šiandienos realybė – gyvenimo pabaiga, daug kam  – santykiai su šiuolaikiniu jaunimu – naujas stimulas dar vienai jaunystei. Štai tokia serialo  ,,Giminės“ ,,varomoji“ jėga.

  • Scenarijaus autoriai Bronius Bušma ir Saulius Vosylius
  • Režisierius Saulius Vosylius
  • Operatoriai Mindaugas Cicėnas, Giedrius Ilgūnas
  • Aktoriai: Regina Varnaitė, Petras Dimša, Vytautas Tomkus, Gediminas Girdvainis, Rimgaudas Karvelis, Vytautas Paukštė, Ilona Balsytė, Vytautas Rumšas, Robertas Aleksaitis, Dalius Mertinas, Rūta Ščiogolevaitė, Elvyra Piškinaitė – Latėnienė, Saulius Bareikis, Edita Zizaitė, Regina Arbačiauskaitė, Dovilė Karaliūtė, Mindaugas Ancevičius ir kiti.