Laiškai iš burlaivio „Brabander” mokslinės ekspedicijos (II dalis)

Sveiki gyvi,

 

Rašau iš gražaus fiordo Islandijos pakrantėje. Antra diena oras neblogas, galima dirbti.

Iš Farerų penkias valandas plaukėme tarp nuostabių pakrantės vaizdų. Įlankose visur kalnų šlaituose pūpsojo įsispraudusios gyvenvietės, matėsi keliukai. Salos nedidukės, norint galima apvažiuot mašina, tačiau stebėtinai aukštos, kalnus dengia debesys. Praplaukimai tarp salų gana siauri ir stačiais šlaitais, uolomis. Visur žaluojantys šlaitai, viršuje pereinantys į uolas.

Šiaurės Atlanto vandenynas taip pat parodė savo galią. Nors vėjo ir nebuvo, bet aukštos bangos laivą siūbavo gana stipriai. Paskutinį etapą plaukėme šiek tiek daugiau dviejų parų. Nors vėjas visą laiką pūtė silpnas, bet buvo palankus. Kita diena išaušo saulėta, mokslininkai pradėjo darbus –iš įvairaus gylio tyrimams  ėmė  vandens pavyzdžius. Trumpai pamatėme delfinus, greičiausiai Grindas.

Jau netoli Islandija ir oras keičiasi kardinaliai. Dabar apie 8 val ryto. Atvėso taip stipriai, kad reikia pirštinių. Kur tik pažvelgsi – tirštas rūkas. Tik įplaukiant į Raydarfjordur fiordą, pro debesų šydą išryškėja šiokie tokie kontūrai. Fiorde debesys pastebimai pradeda sklaidytis, rūkas taip pat. Iš abiejų pusių „Brabanderį“ supa statūs šlaitai, tolumoje dingstantys debesyse.

Švartuojamės, tvarkome valstybinius burlaivio prisiregistravimo reikalus. Įdienojus oras pastebimai gerėja. Visi ruošiasi pasižvalgyti po apylinkes, susipažinti su vietine augmenija, paukščiais, juos fotografuoti.

oras pastebimai gerėja. Visi ruošiasi pasižvalgyti po apylinkes, susipažinti su vietine augmenija, paukščiais, juos fotografuoti.

Aplink mūsų „Brabanderį“ visą dieną sukasi smalsuoliai. Fotografuoja. Kaip teigia kapitonas, tokio dydžio burlaivis šiame uoste pirmas.

 

Sėmės,

Vytas Jankevičius